Коноваленко Євдокія Андріївна

 

Євдокія Андріївна народилася у березні 1931 року в місті Кролевець Сумської обл.

Семирічна дівчинка доглядала за дитиною своєї тітки. У неї вдома стояв верстат, то, як ніхто не бачив, сідала і намагалася хоч раз прокинути човника. Дуже хотілося навчитися ткати. Але треба було допомагати родині в тяжкі воєнні роки ХХ століття. З п’ятнадцяти років працювала в колгоспі.

З вдячністю згадує Євдокія Андрівна свою наставницю Демченко Ганну Тимофіївну, яка запропонувала сімнадцятирічній дівчині піти до неї ученицею до ткацької артілі «Відродження». Так розпочалося  42-річне  трудове життя пов’язане з кролевецьким переборним ткацтвом.

Спочатку була ученицею, згодом, набравшись досвіду, стала навчати молодих учениць художньому ручному ткацтву.  Майстерність Євдокії Андріївни  була помічена і її призначили творчим майстром  при експериментальній лабораторії по розробці художніх виробів.  Ткані авторські рушники були представлені на Всеукраїнських і міжнародних виставках починаючи з 1966 року.

Після виходу на пенсію, вдома поставила верстат, щоб продовжувати улюблену справу. Протягом наступних десяти років плідно співпрацювала з художником Нечипоренко Сергієм Григоровичем, який зробив вагомий внесок у розвиток художнього ткацтва другої половини ХХ ст., перекладаючи його малюнки рушників на полотно.

Коноваленко Євдокія Андріївна членкиня Спілки майстрів народних мистецтв Украни з 1992 року.  Коноваленко Є.А. 2005 року було присвоєне звання Заслужений майстер народної творчості.

І зараз Євдокія Андріївна для всіх охочих може виткати весільного чи вітального рушника…

стаття про Коноваленко Є.А. в місцевій газеті.
автор Зєнченко В.Б.