Калмикова Раїса Іванівна

Народилася майбутня ткаля в селі Прачі Чернігівської області. Що таке ткацтво, дівчинка дізналася від мами, яка, крім того, що вміла ткати, ще й гарно вишивала, шила та малювала. Вдома у них стояв ткацький верстат. Коли матуся сідала за нього та починала ткати, маленька дівчинка підходила до неї та спостерігала, як з-під її вмілих рук з’являлася тканина з орнаментом. Ткали настільники, ліжники та інші речі, необхідні в побуті. Раїса допомагала мамі намотувати нитки на цівки (шпульки для човника). Але найбільше дівчинці запам’яталася батьківська оселя, прикрашена кролевецькими рушниками, в яких майстерно поєдналися білий та червоний кольори. Вони завжди були окрасою житла на свята. Спогад про кролевецький рушник залишився з нею на все життя. Він приваблював красою візерунків, багатством орнаментів на ньому. Вона постійно уявляла узори, хотіла їх малювати , виткати на полотні.
Про Кролевецьке професійно-технічне училище художнього ткацтва Раїса дізналася від старшого брата Василя, який дуже гарно малював. Саме він і порекомендував їй навчатися у цьому навчальному закладі. Тому, за покликом душі, впевнена у власному виборі, вона не вагаючись поїхала до міста Кролевець.
У 1971 році Калмикова Р. І. закінчила з відзнакою училище і пішла працювати на Кролевецьку фабрику художнього ткацтва. З кожним роком зростала її впевненість в тому, що вона зробила правильний вибір, що ткацтво- це справа її життя.

Через шість років Раїса Іванівна почала навчати ремеслу учнів в Кролевецькому професійно-технічному училищі. За тридцять років викладацької діяльності не один десяток учнів отримали частинку любові до унікального ремесла.

Донька Раїси Іванівни , Олена, змалечку спостерігала за маминими руками, які вправно  вплітали орнамент в полотно, і, коли подорослішала, стала сама творити на ткацькому верстаті…

Кожен виріб , який виходить з під вправних рук видатної майстрині, ніби розповідає про життя, про мрії. Рушники, панно, скатертини, сумочки, орнаментовані червоними взорами розлетілися по всій Україні і навіть за кордон. Роботи Калмикової Раїси Іванівни можна побачити в Сумському обласному художньому музеї ім. Никанора Онацького, Музеї кролевецького ткацтва.

Відповідно до Указу Президента України №491/2020 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва» Раїса Іванівна отримала звання «Заслужений майстер народної творчості України».